Çanakkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Minik Elif talep etti, Başkan Oruçoğlu gerçekleştirdi

ÇANAKKALE’NİN EZİNE İLÇESİNE BAĞLI GEYİKLİ BELDESİNDE YAŞAYAN İLKOKUL ÖĞRENCİSİ, BELEDİYEYE YAZDIĞI DİLEKÇEYLE OTURDUĞU BÖLGE İÇİN GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU TALEP ETTİ. GEYİKLİ BELEDİYE BAŞKANI MEVLÜT ORUÇOĞLU, MİNİK ÖĞRENCİNİN İSTEĞİNİ YERİNE GETİRDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Minik Elif talep etti, Başkan Oruçoğlu gerçekleştirdi
203 views
09 Mart 2021 - 14:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesinde yaşayan ilkokul öğrencisi, belediyeye yazdığı dilekçeyle oturduğu bölge için geri dönüşüm kutusu talep etti. Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, minik öğrencinin isteğini yerine getirdi.

Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesinde yaşayan ilkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi Elif Çınar, öğretmeni Zeynep Karipçi’nin derslerde anlattığı atık yönetim konusu üzerine Geyikli Belediyesi’ne dilekçe yazarak oturduğu bölge için geri dönüşüm kutusu talep etti.

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, küçük Elif’in talebi üzerine belediye ekiplerini yönlendirerek Dalyan Köyü Zihnipaşa Sitesi önüne geri dönüşüm kutusu konumlandırdı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, “Beldemizde, halkın geri dönüştürülebilir atıklarını belediyemize ulaştırabilmesi için tüm market önlerinde ve 5 ayrı noktada geri dönüşüm kutuları mevcuttur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Lisanslı bir firma ile anlaşma sonucu beldemizdeki atıklar geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Çocuklarımızın bu zorlu pandemi döneminden geçerken mutluluklarına ortak olarak çevre gönüllüsü bireyler yetişmesine vesile olmak bizi gururlandırdı. Elif kızımız kağıt, metal ve plastik gibi geri dönüştürülebilir atıkları ayrı ayrı toplayarak, geri dönüşüm bilincini toplumumuza yayacak. Hem ekonomiye değer kazandıracak hem de çevrenin korunması açısından önemli bir adım atarak diğer öğrenci arkadaşlarına örnek olacaktır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.