Çanakkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Maden şirketlerinden pandemi hastanesine destek

ÇANAKKALE MADENCİLER DERNEĞİNİN ORGANİZASYONUYLA, DOĞU BİGA MADENCİLİK, TÜMAD VE ETİ BAKIR ŞİRKETLERİ, ÇANAKKALE’DE PANDEMİ HASTANESİ OLARAK HİZMET VEREN ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ İLE MASKEDEN ÇOK DAHA FAZLA KORUYUCULUĞU OLAN 40 ADET ELEKTRİKLİ HAVA FİLTRELEME SOLUNUM CİHAZI HEDİYE ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Maden şirketlerinden pandemi hastanesine destek
261 views
14 Aralık 2020 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çanakkale Madenciler Derneğinin organizasyonuyla, Doğu Biga Madencilik, TÜMAD ve Eti Bakır şirketleri, Çanakkale’de pandemi hastanesi olarak hizmet veren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine yoğun bakım ünitesi ile maskeden çok daha fazla koruyuculuğu olan 40 adet elektrikli hava filtreleme solunum cihazı hediye etti.

Çanakkale’de pandemi hastalarına hizmet veren ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde, yoğun bakım kapasitesini artırmak ve risk altındaki sağlık personelinin virüsten korunmasına yardımcı olmak amacıyla Çanakkale’deki maden şirketleri de devreye girdi. Doğu Biga Madencilik, TÜMAD ve Eti Bakır, hastanede yoğun bakım kapasitesini artırılmasına destek olma amacıyla Yoğun Bakım Ünitesi ile pandemi servislerinde görev yapan personelin virüsten korunmasına destek olmak amacıyla 40 adet N95 maskeden daha fazla koruyuculuğa sahip olan Elektrikli Hava Filtreleme Solunum Cihazlı tulum hediye etti. 1 Yoğun Bakım Destek Ünitesi ile Elektrikli Hava Filtreleme Solunum Cihazlı tulumları hastaneye teslim edildi. Acil servis ve yoğun bakım ünitelerinde kullanılabilecek diğer cihazlar ise önümüzdeki hafta hastaneye teslim edilecek.

Alınan cihazlarının tesliminin ardından, Doğu Biga Madencilik Genel Müdürü Ahmet Şentürk, TÜMAD Madencilik İşletme Müdürü Çağrı Ökten ve Halkla İlişkiler Müdürü Şaban Kılıçan ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muammer Karaayvaz’ı ziyaret etti. Şentürk, pandemi sürecinde sağlık personelinin büyük bir özveriyle görev yaptığını ve kendilerine minnettar olduklarını belirterek, “Sizlerin yükü oldukça ağır. Bizler ne yapsak bu hakkınızı elbette ödeyemeyiz. İçerisinde bulunduğumuz bu durumu, hep birlikte el ele vererek aşacağız. Maden şirketleri, sadece ekonomik birer yatırım değil, çevresel ve sosyal anlamda sürdürülebilirlik projeleriyle, faaliyet gösterdikleri çevreden başlayarak genişleyen halkalarla mümkün olduğunca günlük yaşama da dokunan birer yapı haline geldi. Modern madenciliğin bu yapısını bizler son derece önemsiyoruz. Son bir yıldır tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan covit-19 sürecinde büyük bir özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımıza destek olmak, onların çalışmalarını kolaylaştırmak adına bir araya gelerek bir destek vermeyi düşündük. Hem yoğun bakım kapasitesinin artırılmasına hem risk altındaki sağlık personelimizin korunmasına katkı koymak istedik. Bir an önce bu sürecin sona ererek sağlıklı günlere geri dönmek en büyük dileğimiz. Bunda da en önemli yük yine sizlere düşüyor. Size, personelinize ve tüm sağlık çalışanlarımıza kolaylıklar diliyoruz” dedi.

Başhekim Karaayvaz, şirket yetkililerine hassas ve duyarlı davranışları nedeniyle teşekkür ederken, Çanakkale Madenciler Derneği Başkanı Mehmet Naci Tülek, “İçerisinde bulunduğumuz bu günlerde, en önemli yatırımın sağlık alanına yapılması gerektiği düşüncesiyle hareket ederek yaptığımız çağrıya kayıtsız kalmayan tüm şirketlerimizin yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.