Çanakkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Doğu Biga’dan mesleki eğitim planlaması

ÇANAKKALE’DEKİ PROJELERİNDE YÜZDE 80 YEREL İSTİHDAM HEDEFİYLE YOLA ÇIKAN DOĞU BİGA MADENCİLİK, BU HEDEFİNE ULAŞMAK İÇİN MESLEKİ EĞİTİM KURSLARINA YENİDEN BAŞLAMAYA HAZIRLANIYOR. CİVAR KÖYLER VE ÇANAKKALE’DEN KURSİYERLER, MESLEKİ EĞİTİMLERE KATILACAK. EĞİTİMLER SONUCUNDA SERTİFİKA ALACAK OLAN KURSİYERLER, DOĞU BİGA MADENCİLİĞİN ÇANAKKALE’DEKİ PROJELERİNDE İSTİHDAM EDİLEBİLECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Doğu Biga’dan mesleki eğitim planlaması
156 views
16 Ekim 2020 - 12:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çanakkale’deki projelerinde yüzde 80 yerel istihdam hedefiyle yola çıkan Doğu Biga Madencilik, bu hedefine ulaşmak için mesleki eğitim kurslarına yeniden başlamaya hazırlanıyor. Civar köyler ve Çanakkale’den kursiyerler, mesleki eğitimlere katılacak. Eğitimler sonucunda sertifika alacak olan kursiyerler, Doğu Biga Madenciliğin Çanakkale’deki projelerinde istihdam edilebilecek.

Doğu Biga Madencilik, yerel istihdam hedefi kapsamında, başta Kirazlı, Cazgirler ve projeye komşu diğer köyler olmak üzere, madencilik tecrübesi olmayan ancak projelerde çalışmak isteyenleri mesleki kurslarla yetiştirecek. İlgili kurumların denetiminde, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde görev yapan, konusunda uzman eğitimcilerle düzenlenen kurslarda, İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre, İnsan Kaynakları, Temel Mekanik, Elektrik, Madencilik, Altın Madenciliği, Açık Ocak Madenciliği, operatörlük, sondörlük gibi alanlarda eğitim verilmesi planlanıyor. Şirket, eğitimler sayesinde yetişmiş iş gücü ihtiyacını da bölgeden karşılayarak Çanakkale istihdam ve ekonomisine katkı sağlamayı sürdürmeyi hedefliyor.

Doğu Biga Madencilik, daha önce düzenlediği iş gücü eğitimlerinde, yine yörede yaşayan 2’si kadın 33 kişiye bu eğitimleri vermiş, kursiyerler eğitim aldıkları süreçte de maaş, SGK, servis, öğle yemeği gibi imkanlardan faydalanmıştı. Bu eğitimleri tamamlayan kursiyerler, eğitim gördükleri alanda Türkiye ve dünyada geçerli yeterlilik sertifikalarını alarak meslek sahibi olmuşlardı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.