Çanakkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Doğu Biga Madencilik’ten kamuoyu açıklaması

ÇANAKKALE’NİN MERKEZE BAĞLI KİRAZLI KÖYÜ YAKINLARINDA KİRAZLI ALTIN VE GÜMÜŞ MADENİ PROJESİNİ İŞLETEN DOĞU BİGA MADENCİLİK A.Ş., SON DÖNEMDE ÇIKAN BAZI HABER BAŞLIK VE İÇERİKLERİNİN UYUŞMADIĞIYLA İLGİLİ YAZILI AÇIKLAMADA YAPTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Doğu Biga Madencilik’ten kamuoyu açıklaması
144 views
16 Mart 2021 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çanakkale’nin merkeze bağlı Kirazlı köyü yakınlarında Kirazlı Altın ve Gümüş Madeni Projesini işleten Doğu Biga Madencilik A.Ş., son dönemde çıkan bazı haber başlık ve içeriklerinin uyuşmadığıyla ilgili yazılı açıklamada yaptı.

Bazı haber içerikleriyle başlıklarının uyuşmadığını belirten Doğu Biga Madencilik A.Ş. tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Şirketimiz ile ilgili dünden bu yana medyaya yansıyan bazı haber manşetleri, haber içeriği ile uyuşmayan başlıklarla yansıtılmaktadır. Genel Müdürümüze yöneltilen bir soruya karşı verdiği yanıtta yükümlülüklerimizi kastederek “taahhütlerimizin arkasındayız” anlamında verdiği karşılığın yanlış bir algıya sebep olacak şekilde yansıtılması üzerine bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettik. Öncelikle belirtmek isteriz ki, Doğu Biga Madencilik, kuruluşundan bugüne kadar geçen süre zarfında tamamen Türkiye Cumhuriyeti anayasası ve kanunlarına ve mer’i mevzuata tam bir uyumla faaliyetlerini sürdürmüştür. Şirketimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hukukun üstünlüğüne, yasa ve yönetmeliklere bağlılıkla çalışmaya devam edecektir. Şirketimizin Kirazlı Altın ve Gümüş madeni ruhsatıyla ilgili bütün hakları devam etmektedir ve ruhsat hukukundan kaynaklı tüm hakları anayasal güvence altındadır. Diğer taraftan, haklarımızın yanı sıra kanun ve yönetmeliklerle belirlenen yükümlülüklerimizin de bilincindeyiz ve bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da bu yükümlülüklerimizi tam anlamıyla yerine getirmeye devam edeceğiz. Genel Müdürümüzün altını çizdiği konu bundan ibarettir. Temdit sürecimiz değerlendirme aşamasındadır. Temdit sürecine girdiğimiz andan bugüne kadar hukuki konumumuzda herhangi bir değişiklik yaşanmamıştır. Geçen yıldan bu yana dile getirilen çeşitli iddialara karşı Şirketimiz kamuoyuna daha önce de açıklamada bulunmuş ve hedeflerinde bir değişiklik olmadığını belirtmiştir” ifadelerine yer verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.