Çanakkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Biga’da orman köylülerine kredi desteği

ÇANAKKALE’NİN BİGA İLÇESİNDE ORMAN VE KÖY İLİŞKİLERİ(ORKÖY) PROJESİ KAPSAMINDA ORMAN KÖYLÜLERİNE HİBE VE KREDİ DESTEĞİYLE VERİLECEK OLAN SÜT SIĞIRI VE TRAKTÖR KURA İLE BELİRLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Biga’da orman köylülerine kredi desteği
229 views
11 Mart 2021 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çanakkale’nin Biga ilçesinde Orman ve Köy İlişkileri(ORKÖY) Projesi kapsamında orman köylülerine hibe ve kredi desteğiyle verilecek olan süt sığırı ile traktör kura ile belirlendi.

Yukarı Demirci köyünde süt sığırcılığı ve Araba Alanı köyünde traktör için yapılan seçmelerde Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ORKÖY Şube Müdürü Ali Aslan, Biga Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç, Sava ve Taşoluk Orman İşletme Şef Vekili Dr. Muhammet Akkaya, İşletme Bilgisayar İşletmeni Hüseyin Özel ve Köy Muhtarları hazır bulundu.

Daha önce Geyik kırı ve Hacı Hüseyin Yaylası köylerine süt sığırcılığı kredisi verdiklerini belirten Biga Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç yaptığı açıklamada, “Müdürlüğümüzce Geyik kırı köyüne 3, Hacı Hüseyin Yaylası köyüne 4, Yukarı Demirci köyünde 3 aileye olmak üzere toplam 10 aileye süt sığırcılığı kredisi verilmesi planlandı. Her ünite 2 inekten oluşuyor. Yani 10 aileye 20 inek için kredi verilecek. İneklerin gebe olması şart. Süt sığırcılığı kredisi için her aileye 30 bin lira verilecek. Verilecek olan kredinin yüzde 20’ si hibe. Geri kalan yüzde 80’ i ise 2 yıl ödemesiz, 5 yılda faizsiz olarak geri ödenecektir. 30 bin lira, 7 yılın sonunda 24 bin lira olarak geri ödenmiş olacaktır. Ayrıca, ORKÖY kredisi kapsamında Araba Alan köyünde bir aileye traktör kredisi verilecektir. 130 bin liranın yüzde 20’ si 26 bin lira hibe. 2022 yılından başlayarak 7 yılda ödenecek. Taksitler her yıl için bir tane olmak üzere faizsiz olarak geriye yedi yılın sonunda 104 bin lira olarak gerçekleşecektir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.