Çanakkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Erdoğan, işçilerin hakkı için bankacılara ter döktürdü

ÇANAKKALE’NİN BİGA BELEDİYESİ BİGA KENT HİZMETLERİ TUR. SAN. VE TİC. A.Ş. PERSONEL MAAŞLARI PROMOSYON İHALESİ CANLI YAYINDA AÇIK TEKLİF USULÜYLE GERÇEKLEŞTİ. İHALEYİ 2 BİN 250 TL PROMOSYON ÖDEMESİYLE ÖZEL BİR BANKA KAZANIRKEN, BAŞKAN ERDOĞAN’IN İŞÇİSİNİN HAKKINI SAVUNMASI PERSONEL VE HİZMET-İŞ SENDİKASINCA MEMNUNİYETLE KARŞILANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Erdoğan, işçilerin hakkı için bankacılara ter döktürdü
176 views
11 Şubat 2021 - 9:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çanakkale’nin Biga Belediyesi Biga Kent Hizmetleri Tur. San. ve Tic. A.Ş. Personel Maaşları Promosyon İhalesi canlı yayında açık teklif usulüyle gerçekleşti. İhaleyi 2 bin 250 TL promosyon ödemesiyle özel bir banka kazanırken, Başkan Erdoğan’ın işçisinin hakkını savunması personel ve işçi sendikası tarafından memnuniyetle karşılandı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın yönettiği ve canlı yayın aracılığıyla halka açık olarak gerçekleşen ihalede işçinin yüzünü güldüren sonuç alındı Biga Kent Hizmetleri Tur. San. ve Tic. A.Ş. Personel Maaşları Promosyon İhalesi kamu ve özel banka temsilcilerinin kıyasıya mücadelesiyle tamamlandı. Açık teklif usulüyle yapılan ihalede en yüksek teklifi veren özel banka 2 bin 250 TL promosyon taahhüdüyle ihaleyi kazandı. Her zaman işçinin ve emekçinin yanında olduklarını belirten Başkan Erdoğan, ihale sonucunun hayırlı olmasını diledi.

“Şeffaf belediye olarak ihaleyi canlı yayında yapıyoruz”

İhalenin açılış konuşmasını yapan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, önceki dönem belediye yönetiminin ihaleyi kapalı kapılar ardında yaptığını ve promosyonun üçte birinin işçiye ödendiğini vurguladı. Her zaman şeffaf ve hesap verebilir olduklarını ifade eden Başkan Erdoğan, “18 Mayıs 2018 tarihinde şirketimizin o zamanki müdür ve yöneticileri Biga’mızdaki özel bir bankayla kendi aralarında bir anlaşma sağlamış. Şirketimizden fatura kesilmek üzere Belediyemiz şirketine anlaşılan tutarda para aktarılıyor. Bu aktarılan tutar yaklaşık 10 ay sonra üçte biri personellerimize ulaşırken, üçte ikisi verilmemiş. Bizde daha önceden hep söylediğimiz gibi Biga Belediyesi hepimizin dedik. Her zaman şeffaf, açık ve hesap verebilir bir Belediye anlayışıyla şirket personelimizin maaş promosyon ihalesini canlı yayında yapıyoruz. Anlaşılan promosyon tutarı şirket hesabımıza değil direk Kent Hizmetleri Şirketimizin personelinin kendi hesaplarına aktarılacak. Çalışanlarımızın haklarını savunmak anlamında ihalemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

“Personelimiz mutlu olsun istiyoruz”

Kapalı zarf usulü teklif mektuplarının alınmasıyla başlayan ihalede ilk olarak katılımcı 10 kamu ve özel bankanın teklifleri kamuoyuyla paylaşıldı. Açık artırma usulüyle devam eden ihalede işçisinin hakkını savunan Başkan Erdoğan, banka temsilcilerine hitaben, “Şirket personelimiz sizlere ve tüm Biga’daki 56 bin hemşehrimize hizmet eden arkadaşlarımız. Bizler yöneticiler olarak yılbaşında gerekli zam artışlarını yaptık. Onlar mutlu olsun, yaptıkları işleri severek, isteyerek yapsınlar düşüncesini savunuyoruz. Sizlerden de böyle bir düşünceyle hassasiyet bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“10 TL dahi yüksek olması için mücadele ettik”

Bir saati aşkın süren ihalede son tekliflerin verilmesiyle özel bir banka 2 bin 250 TL’lik en yüksek promosyon bedelini vererek ihaleyi kazandı. Başkan Erdoğan, “İhalemize katılan tüm banka yetkililerimize teşekkür ediyorum. Kent Hizmetleri şirketimizin 294 çalışanının maaş ödemesi karşılığındaki promosyon ihalemiz sonuçlandı. 2 bin 250 TL teklif ile en yüksek teklifi veren banka ve çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun. 10 TL dahi olsa işçimizin hakkı için ihalemizde mücadelemizi verdik” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.