Çanakkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Partili Turan: “Mehmet Akif Ersoy’un fikirleri istikamet çizmeye devam ediyor”

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ VE ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ BÜLENT TURAN, MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA HAFTASI MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYINLADI. MEHMET AKİF ERSOY’UN ESERLERİ, MÜCADELESİ VE FİKİRLERİYLE DEVASA BİR KÜLLİYATI MİRAS BIRAKTIĞINI BELİRTEN TURAN, “MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF, SADECE TARİHE GEÇEN BİR ŞAHSİYET OLMAKLA KALMADI, GÖNÜLLERDE DE YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AK Partili Turan: “Mehmet Akif Ersoy’un fikirleri istikamet çizmeye devam ediyor”
171 views
24 Aralık 2020 - 17:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mehmet Akif Ersoy’un eserleri, mücadelesi ve fikirleriyle devasa bir külliyatı miras bıraktığını belirten Turan, “Milli Şairimiz Mehmet Akif, sadece tarihe geçen bir şahsiyet olmakla kalmadı, gönüllerde de yaşamaya devam ediyor” dedi.

Mehmet Akif’in fikir ve edebiyat dünyasını şiirleriyle kıymetlendiren önemli bir dava insanı olduğunu ifade eden Turan, “Mehmet Akif’i anlamak ve gelecek nesillerimizin zihnine onu nakşetmek üzerimize düşen en büyük vazifedir. Bu anlamda Mehmet Akif Müze Evi ile Mehmet Akif’in çocukluğunun ve hayatının önemli kesitinin anlatıldığı Akif belgeseli, onu daha yakından tanımamızı sağlayan önemli projeler oldu. Mehmet Akif’in anlam yüklü mısraları adeta büyük fedakârlıklarla Kurtuluş Mücadelesi vermiş, tarihi başarılarla muzaffer olmuş milletimizin yansımasıdır. TBMM Başkanımız Mustafa Şentop’un ve TBMM’de grubu bulunan 5 siyasî partinin imzasıyla sunulan ortak önergeyle İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı olması nedeniyle 2021 yılı İstiklal Marşı Yılı olarak TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftası’nda 2021 yılının İstiklal Marşı Yılı olarak Gazi Meclis’te kabul edilmesi oldukça anlamlı oldu. Bu duygularla hemşehrimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 84. yıl dönümünde rahmetle, minnetle yâd ediyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.